Poszukaj ponownie
Jak docierać tarcze hamulcowe po montażu?

Przez pierwsze 300-500 km należy unikać gwałtownego hamowania. Wykonaj 5 delikatnych hamowań z prędkości 50 km/h do zera, aby klocki i tarcze hamulcowe mogły się idealnie dopasować. Przez pierwsze dwa-trzy dni po wymianie klocków i tarcz koła mogą się minimalnie bardziej nagrzewać. Podczas wymiany tarcz hamulcowych zachęcamy do ogólnej kontroli stanu technicznego układu kierowniczego, zawieszenia pojazdu oraz ogumienia. Nierównomierne zużycie poszczególnych elementów oraz występujące w nich luzy mogą wpływać na żywotność tarcz hamulcowych i komfort ich użytkowania.

Jakie klocki do tarcz ROTINGER?

Do naszych tarcz zalecamy stosowanie klocków hamulcowych Rotinger, których właściwości cierne idealnie sprawdzają się zarówno dla tarcz standardowych jak i serii Tuning (tarcze hamulcowe nacinane i nawiercane).

Czy montaż nacinanych i nawiercanych tarcz hamulcowych serii tuning wymaga jakichkolwiek przeróbek w aucie?

Nie, nacinane i nawiercane tarcze hamulcowe serii tuning są w pełni kompatybilne z tarczami standardowymi i ich montaż nie wymaga żadnych modyfikacji układu hamulcowego.

Czy kierunek montażu nacinanych i nawiercanych tarcz serii Tuning ma znaczenie?

Tak. Tarcze hamulcowe z perforacją kierunkową należy montować zgodnie z opisem umieszczonym na opakowaniu lub załączonej instrukcji.

Czy tarcze GL należy odtłuścić przed montażem?

Nie, tarcze hamulcowe serii Graphite Line (z galwaniczną powłoką antykorozyjną) nie wymagają oczyszczania za pomocą odtłuszczacza - jego stosowanie jest zabronione i może uszkodzić filtr powłoki ochronnej. Ewentualne ciekłe pozostałości po procesie impregnacji na powierzchni tarczy hamulcowej należy usunąć przy pomocy ściereczki.

Jaki jest okres gwarancji na tarcze oraz klocki hamulcowe ROTINGER?

Wszystkie produkty Rotinger są objęte 3-letnią gwarancją producenta.

Skąd pochodzą klocki Rotinger?

Klocki hamulcowe ROTINGER produkowane są przez wiodącego światowego producenta wysokiej jakości materiałów ciernych dla przemysłu motoryzacyjnego firmę ROLUNDS BRAKING. Szereg rygorystycznych testów przeprowadzonych na torach testowych w Europie przez producenta gwarantuje klockom ROTINGER najwyższą skuteczność hamowania przy zachowaniu długiej żywotności.

Czy gwarancja obejmuje powłokę GL?

Wszystkie tarcze hamulcowe wykonane są z żeliwa a więc materiału podatnego na korozje. Powłoka ochronna Graphite Line, podobnie jak inne zabezpieczenia tarcz nie eliminuje całkowicie procesu powstawania korozji ale znacznie spowalnia jego proces ( warunkiem jest montaż zgodny z zaleceniami zawartymi w instrukcji ) w związku z czym sama powłoka GL podlega wyłączeniu z ogólnych warunków gwarancji.

Modyfikowane układy hamulcowe – czy zastosowane w nich tarcze podlegają gwarancji?

Gwarancja nie obejmuje produktów użytkowanych w pojazdach o modyfikowanych układach hamulcowych.

Jak szybko realizowane są zamówienia, jak długo się czeka na wysyłkę?

Wszystkie zamówienia realizujemy i wysyłamy w ciągu 24h od momentu złożenia zamówienia bądź też potwierdzenia zgodności zakupu przez pracownika naszego BOK.

Czy nawiercane i nacinane tarcze serii tuning są głośniejsze od standardowych?

Wszystko zależy od pracy całego układu hamulcowego, zastosowanych klocków jak również wybranego wzoru tuningu. Zdarzają się przypadki głośniejszej pracy tarcz w końcowej fazie mocnego hamowania z większych prędkości lecz przy standardowym użytkowaniu głośniejsza praca tarcz jest praktycznie nieodczuwalna.

Czy klocki szybciej zużywają się przy tarczach serii tuning?

To zależy od wielu czynników jak styl jazdy czy praca układu hamulcowego a przede wszystkim od zastosowanej mieszanki ciernej. Zasadniczo dla przeciętnego użytkownika samochodu zużycie klocków przy tarczach serii tuning nie będzie znacznie odbiegać niż przy ich zastosowaniu do tarcz standardowych.

Nie jestem pewny które produkty będą odpowiednie do mojego auta – gdzie mogę zasięgnąć porady?

Nasza infolinia czynna jest pn-pt w godzinach 8.00-18.00 a nasi doradcy dysponują wiedzą oraz oprogramowaniem umożliwiającym dobór części wg nr VIN auta, co ogranicza do minimum możliwość pomyłki przy doborze części.

Czy podczas montażu można stosować smar miedziany bądź inne środki zabezpieczające?

Zdecydowanie NIE, stosowanie pasty miedzianej lub innych środków zabezpieczających na powierzchni piasty jest niedozwolone i może wpłynąć na powstanie bicia osiowego tarczy podczas jej eksploatacji.

Co daje nacinanie/nawiercenie tarcz hamulcowych?

Każda tarcza hamulcowa pracuje w określonych zakresach temperatur, dlatego ważne jest aby nie doprowadzać do jej przegrzania. Nacinane i nawiercane tarcze hamulcowe serii tuning to szybsze chłodzenie, efektywniejsze odprowadzanie zanieczyszczeń i gazów oraz skrócenie drogi hamowania.

Czy tarcze Rotinger pozostają grafitowe przez cały okres eksploatacji?

Powłoka GL zabezpiecza wszystkie powierzchnie produktu (zewnętrzne i wewnętrzne) dzięki czemu wydłuża żywotność tarczy. Powłoka antykorozyjna ściera się jedynie na powierzchni roboczej tarczy w miejscu pracy klocków hamulcowych.

Czy o nawiercane tarcze hamulcowe serii tuning należy dbać w jakiś szczególny sposób?

Przy zastosowaniu nawierconych tarcz hamulcowych należy okresowo sprawdzać czy wszystkie otwory są drożne i nie nagromadził się w nich pył z klocków. Zapchanie otworów może skutkować gorszym odprowadzaniem ciepła, punktowym przegrzaniem tarcz co w efekcie może doprowadzić do ich uszkodzenia, dlatego warto sprawdzać ich stan a w razie potrzeby oczyścić otwory sprężonym powietrzem.

Co oznacza symbol HP przypisany do części asortymentu Rotinger?

Oznaczenie HP to skrót oznaczający serię produktów HIGH PERFORMANCE czyli tarcz, w których zastosowano zwiększoną zawartość węgla w odlewie. Dzięki takiemu rozwiązaniu tarcze gwarantują lepsze odprowadzanie ciepła, mniejsze wahania temperatur, a w efekcie – mniejszą podatność na odkształcenia termiczne.

Copyright © Union Parts Sp. z o.o. - Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
visa
mastercard
payu